Långloppscupen Mitsubishi MTB Challenge- Resultat
# Hem
# Resultat
# Poäng
# Statistik
# Fållindelning
# Seedningsregler
# Kontakt
raceweb.se
powered by
Tullinge SK

POÄNG

År Klass

Herrar 50 - 2009

Plac. Namn Klubb Långa Billingeracet Lida Loop Ränneslättsturen Mörksuggejakten Finnmarksturen Bockstensturen Justerad
total
1 Thomas Sjögren Csk Ludvika 30050405050 220
2 Magnus Thomasson Ulricehamns Ck 223527183027 141
3 Anders Risberg Åstorps Ck 2404035030 129
4 Thomas Storm Spårvägen Cf 354035000 110
5 Svante Sundh Västerås Ck 202722202018 109
6 Raymond Sjöberg Hofors Ck 0182424220 88
7 William Gren Fredrikshofs If Ck 1400222722 85
8 Ulf Spång Mjölby Ck 50030000 80
9 Thomas Stolt Uddevalla Ck 40000040 80
10 Magnus Karlsson Borensbergs If Cykel 101412161512 69
11 Timo Hollanti Almby Ik 163020000 66
12 Jan-Ove Holmberg Uddevalla Ck 27000024 51
13 Benny Andersson Åstorps Ck 0005000 50
  Göran Larsson Trosa Vagnhärads Ck 0500000 50
15 Börje Ekstam Ålems CK/Cycle-In-Cyprus 815151000 48
16 Håkan Larsson Örebrocyklisterna 0000400 40
17 Kent Karlsson Skövde Ck 016110130 40
18 Peter Svärm Borensbergs If Ck 18200000 38
  Mats Öhman Falkenbergs Ck 00180020 38
20 Ulf Andersson Borlänge Ck 010013140 37
21 Ove Piel Eksjö Ck 0000035 35
  John Arne Holtop Spkl Ceres 0000350 35
23 Torsten Hammarström Ik Jarl Rättvik 9240000 33
24 Bengt Larsson Kfum Ck Kalmar 709808 32
25 Jan Junell Ik Jarl 0003000 30
26 Ulf Dovemark Varbergs Mtb 13016000 29
27 Willy Säfström Ck Antilopen 0002700 27
28 Anders Carlsarv Mtb Täby 090980 26
29 Günter Andréasson Varbergs Mtb 11000014 25
30 Sören Karlsson Team Sportia Ck 657610 25
31 Kim Anastasio Falu Ck 0000240 24
32 Anders Clason Falu Ck 00101400 24
33 Kjell Evaldsson Kvänums If 1200705 24
34 Hans Liljevall Värmdö Ck 0220000 22
35 Lars Eriksson Malungs If 0000180 18
36 Anders Brändström Gimonäs Ck 0601200 18
37 Tony Inkinen Klaraviks Cykel 0000160 16
  Tony Ditlevsen Team Odlo/deuter 0000016 16
39 Lennart Gransberg Mtb Täby 0120400 16
40 Per Clausen Bornholm Cc 0000015 15
  Ken Hofling Kvänums If 1500000 15
  Johan Larsson Värmdö ck/ TIF-Sthlm cykel 0001500 15
43 Jörgen Petersson Ik Hakarpspojkarna 0014000 14
44 Göran Berg If Hallby Mtb 0013000 13
  Jörgen Holmqvist Klubben Cyklisten Malmö 0000013 13
  Sven Rudberg Järfälla Ck 0130000 13
47 Sten Liljeholm Falu Ck 0000120 12
48 Gert Alaby Fredrikshof 070500 12
49 Jimmie Gull Varbergs Mtb 0000011 11
  Mikael Evefjord Sya Sk 0001100 11
  Mikko Kallio Scania If 0110000 11
  Björn Ekbom Malmö Terrängcyklister 0000110 11
53 John M. Rastad Bingsfoss SK/BBS-Klubben 000074 11
54 Tomas Feurst Värnamo Ck 0000010 10
  Sivert Jansson Knivsta Ck 0000100 10
56 Hasse Jonsson Skövde Ck 026002 10
57 Bo Dergel Göta Ms 000090 9
  Anders Karlsson Varbergs Mtb 000009 9
59 Glenn Johansson Ulricehamns Ck 008000 8
  Göran Larsson If Borensberg Ck 080000 8
61 Erik Hostrup Cycling Nord 000007 7
62 Leif Sundling Sundsvallscyklisterna 000060 6
  Arne Carlzon Ck Mtb 2000 Falkenberg 000006 6
64 Pieter Berkhout Time Out Trainingen Holland 000050 5
  Jan-Ive Gustafsson Borensberg If Cykel 005000 5
  Tord West Töreboda Ck 500000 5
67 Lars Berggren Trosa Vagnhärad Ck 040000 4
  Jens Peter Gundorf Hmtbk/sram 400000 4
  Jan Littke Sigtuna Märsta Arlanda Ck 000040 4
70 Mats Backlund Ik Jarl 000300 3
  Alf Johansson Ck Wano 000003 3
  Tomas Wikner Jaguarverken 030000 3
  Bengt Nilsson Ck Uni 000030 3
  Ulf Rudberg Hjo Velocipedklubb 300000 3
75 Mats Lindholm Bålsta Ck 000020 2
  Per Wiman Vallentuna Ck 000200 2
77 Mats Sjöblom Smack 010000 1
  Conny Eriksson Ck Filip 000100 1